• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

O projekcie

Wioski tematyczne w regionie Puszczy Białowieskiej powstają w ramach projektu „Aktywizacja mieszkańców wokół zasobów własnej wsi sposobem na rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich” współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016. Pierwsze wsie tematyczne będą w Gminie Hajnówka, w powiecie hajnowskim.  

W ramach projektu aktywni mieszkańcy kilku miejscowości uzyskają kompleksową wiedzę na  temat tworzenia i funkcjonowania wiosek tematycznych. Dowiedzą się czym jest przedsiębiorczość społeczna, jak wykorzystać jej narzędzia do tworzenia oferty wsi tematycznej. Nauczą się tak „wydobyć” i wykorzystać  zasoby własnej wsi (ludzkie, kulturowe, historyczne, przyrodnicze) by na ich podstawie stworzyć atrakcyjną ofertę edukacyjno-turystyczną, która przyniesie wymierne korzyści społeczne i ekonomiczne lokalnej społeczności. Jeszcze przed końcem 2016 roku oferta wsi będzie gotowa.  

W ramach projektu uczestnicy opracują i wdrożą pierwsze przedsięwzięcia partnerskie na rzecz rozwoju wsi tematycznej. Realizatorem projektu, który potrwa do końca 2016 roku,  jest  Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych, a partnerem Gmina Hajnówka. 

 Fundacja Inicjatyw Rozwojowych i Edukacyjnych: www.fire.org.pl 

Koordynacja: Karolina Likhtarovich, tel. 605 190 270, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.